SİPARİŞ VE GARANTİ SÖZLEŞMESİ

 

1- Bu sözleşme İnce Cam ve Metal Vergi No : 46078531374 (bundan sonra firma olarak anılacaktır) ile Müşteri………………………………………….(bundan sonra müşteri olarak anılacaktır) T.C. No …………………….. arasında karşılıklı olarak imzalanmıştır.

2- Müşteri firma ile iletişim kurarak bu sözleşmenin ön tarafında belirtilen müşteri adresinde, yapılacak işler bölümünde çizimleri yapılan ve ölçülen işlerin üretilip montajının yapılmasını istemiştir. Firma tarafından fiyatlandırması yapılıp müşteri ile anlaşılmış olup; sayfanın ön kısmında fiyat ve ödeme yöntemi belirtilmiştir. Toplam bedel üzerinden sayfanın ön kısmında belirtilen tutarda kapora ödemesi yapılmıştır.

3- Müşterinin isteği ve tarifleri doğrultusunda ölçüleri alınan ve fiyatlandırılması verilen  firma tarafından da yapılması uygun bulunan işler, bu sözleşme imzalandıktan sonra atölyede müşterinin isteği doğrultusunda ve olması gereken kullanım amacına uygun özelliklerde üretimi yapılır. Sözleşme imzalandıktan sonra verilen siparişlerin üretimi müşteriye özel olarak üretildiğinden iptali, ertelenmesi yada özelliklerinin değiştirilmesi mümkün değildir. İptal edilen, firma tarafından teslim edilmeyi beklemesine rağmen müşteri tarafından 10 günden fazla süredir ertelenen yada özellikleri değiştirilmesi istenilen siparişlerde sayfa ön kısmında yazan toplam tutarın varsa kapora ücreti düşülerek kalan kısmı müşteri tarafından firmaya belirtilen ödeme yöntemine göre ödenmesi zorunludur.

4- Sayfanın ön kısmında belirtilen işler firma tarafından müşteriye teslim edildikten sonra müşteri tarafından kalan toplam tutar en geç 1 gün içerisinde firmaya ödenmesi gerekmektedir zamanında ödenmeyen ücretlere firma tarafından %5 gecikme cezası uygulanır. Müşteri  gecikme cezasından sonrada 7 gün içerisinde toplam borcunu ödemez ise firma tarafından toplam borc alacağı için yasal işlemler yapılır.

5- Yağmurlu, kar yağışlı havalarda ve -15 derecenin altındaki havalarda montaj işleri yapılmayacaktır bu günler sözleşmede belirtilen iş teslim süresinden hariç tutulur.

6- Firma müşteriye ölçüleri alınan işi tahmini teslimat tarihinde eksiksiz ve hatasız teslim etmekle sorumludur. Tahmini teslimat tarihinde teslim edilmeyen siparişlerde firmaya ek olarak en fazla 7(yedi) gün ilave süre verilir. Bu sürenin de sonunda belirtilen iş teslim edilmez ise müşteri tarafından sipariş iptal edilebilir ve firma kapora ücretini müşteriye 1 gün içinde iade etmek zorundadır. Tüm sürelerin sonunda teslim edilmeyen işlerde firma tarafından müşteriye sayfa ön kısmında belirtilen toplam bedel üzerinden %5 ceza ödemesi gerekir bu durum  müşterinin isteğine kalmıştır.

7- İnce Cam ve Metal firması müşteriye yaptığı işlerde kullanılan malzemelere ve işçiliğe 2(iki) yıl garanti verir. Garanti servis süresi müşterinin firmayı arayarak talep de bulunmasından sonra en geç 5(beş) iş günüdür değişmesi gereken malzemeler var ise bu süre 15(onbeş) gündür. Firma garanti hizmetini koşulsuz bahanesiz yerine getirmekle sorumludur.

8- Firma müşteriye yapılacak olan işlerde kullanılacak malzemenin garantisinden sorumludur. Firma müşteriye yapılan işlerde işçilik esas olup; bazı malzemeler firma tarafından üretilmektedir.

9- Firma tarafından müşteriye sayfanın ön kısmında ölçüleri  belirtilen işlerin tesliminden sonra işçilik hatası var ise ve bu durum yapılan işin çalışmasını, amacına uygun kullanılmasını engelliyor ise firma tarafından yapılan işler 3(üç) gün içerisinde düzeltilir.

10- Müşteri tarafından memnuniyet duyulmayan işlerde sayfanın ön kısmında belirtilen işin doğru yapılıp düzgün çalışıp çalışmadığının amacına uygun olarak teslim edilip edilmediğinin tespiti için firma ve müşteri karşılıklı olarak yapılan işin diğer örneklerini birlikte incelerler. Eğer müşteri yapılan işten memnuniyetsizliğini sürdürür ise bu durumda yasal hakkını arayabilir.

11- Bu sözleşmenin uygulanmasından doğan uyuşmazlıklarda KONYA mahkemeleri yetkilidir.

 

Bu sözleşmenin ön kısmı dahil okuduk kabul ediyoruz

    

 

Ortaksan'a Hoş geldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.